Fourteen Solid – Mountain Oak Gold (14mm)
| CONSTRUCTION | Laminate Flooring |
|---|---|
| COLOUR | Dark |
| THICKNESS | 14mm |
| WIDTH | 239mm |
| LENGTH | 1845mm |
| PACK SIZE | 1.32m2 |
| ABRASION CLASS (AC RATING) | AC5 |
| DESIGN PATTERN | Plank 1-Strip |
| COMPATIBLE FLOORING TRIM | N/A |
| INSTALLATION TYPE | 5G Click System |
| BASE MATERIAL | High Density Fibreboard |
| WARRANTY | 30 Years Residential |
| SURFACE FINISH | ER (Registered Emboss 3D) |
| UNDERFLOOR HEATING | Yes (Water based systems only) |
More Details
| Mazon Flooring |
|---|







