Deco Plank – Galleria Oak (12mm)
| CONSTRUCTION | Laminate Flooring |
|---|---|
| COLOUR | Brown |
| THICKNESS | 12mm |
| WIDTH | 198mm |
| LENGTH | 1218mm |
| PACK SIZE | 1.47m2 |
| ABRASION CLASS (AC RATING) | AC5 |
| DESIGN PATTERN | Plank 1-Strip |
| COMPATIBLE FLOORING TRIM | P30 |
| INSTALLATION TYPE | 5G Click System |
| BASE MATERIAL | High Density Fibreboard |
| WARRANTY | 30 Years Residential / 5 Years Commercial Warranty acc. to Whiteriver Terms |
| SURFACE FINISH | ER (Registered Embossed) |
| UNDERFLOOR HEATING | Yes (Water based systems only) |
More Details
| Mazon Flooring |
|---|









